Stormblades: Jak (prze)żyć - Lekcja walki

13.04.2015 o godzinie 09:55 napisane przez Agnieszka Hornstein w Tipps & TricksPoradnikGry na smartfony

Z czym może kojarzyć się hack’n’slay? Oczywiście z potworami, serią Diablo czy z takim tytułem free-to-play jak na przykład Path of Exile. Z czym jeszcze – naturalnie z siekaniem. Pierwszym co przychodzi na myśl, kiedy mowa o tym gatunku jest rozgrywka oparta na intensywnym klikaniu i staraniach o jak największy DPS. Jeżeli marzą wam się jednak sukcesy w Stormblades, które jest połączeniem hack’n’slaya z endless runnerem, warto trochę zaktualizować swoje podejście.

W wydanym przez Kiloo Games (Subway Surfers) tytule walka ustaje tylko na te krótkie chwile, w których musicie akurat przebiec dystans dzielący was od poległego w pojedynku przeciwnika, do tego, który czai się tuż za rogiem. Czasu na regenerację zbyt wiele nie ma, a za moment nieuwagi płaci się życiem. Jak wychodzić zatem zwycięsko z walk z Guardianami, Fighterami i Sorcerersami?

Zbalansowana walka

Kluczem do piramid, lochów i w ogóle wszystkich tajemnic jakie skrywa w sobie Stormblades jest umiejętnie zbalansowany styl walki. Nie trzeba wielkich bossów – wystarczy na przykład taki silny Guardian jak Ogre, żeby boleśnie odczuć na własnej skórze skutki siekania na oślep. Rozgrywka w Stormblades to nieustanne, sprawne lawirowanie między atakiem, parowaniem, a unikami.

Uniki to podstawa

Na pewno pamiętacie z krótkiego tutoriala na samym początku gry, jak uczono was robić uniki. Podwójne stuknięcie w ekran. Tutoriale mają oczywiście to do siebie, że szybko się o nich zapomina – szczególnie jak rozgrywka rozkręca się w najlepsze. Żeby nie brać na siebie całych obrażeń, jakie może zadać potężny cios ze strony przeciwnika, trzeba w odpowiednim momencie usunąć się z jego pola rażenia. Szczególnie trudne to nie jest, więc po chwili oswojenia się z grą możecie z łatwością zauważyć kiedy monstrum szykuje się do danego rodzaju ataku. Niektóre ruchy możecie spokojnie odeprzeć sprawnym parowaniem – z innymi nie poradzicie sobie inaczej niż poprzez unik.

Co dwie ręce to nie jedna

Akcja w Stormblades rozgrywa się całkiem szybko, a polem bitwy jest jak wiadomo ekran dotykowy. Żeby efektywniej i szybciej przestawiać się ze swipe’ów (atak) na tapnięcia (unik), możecie spróbować walki z wykorzystaniem obydwu dłoni. Prawa ręka do walki, a lewa do odskakiwania w strategicznym momencie. Wypróbujcie to sami - może okaże się, że dla was to również znaczne ułatwienie w poruszaniu się po świecie wydanej na urządzenia mobilne gry.

Źródło: Gra

Graj teraz w Stormblades
Gry na smartfony, Gry akcji, Hack'n'Slay
Stormblades ZdjęciaStormblades Zdjęcia
Graj teraz za darmo
Typ:
Gry na smartfony
12latPolecamy:
od 12 lat
pokaż wszystkieTop gry online
Stormblades Tags
  • stormblades
  • city
  • gry na przeglądarkę
  • hack'n'slash
  • gry podobne do shakes