Szybka Przekąska: Stormblades

29.03.2015 o godzinie 12:00 napisane przez Agnieszka Hornstein w TestGry na smartfonyGry akcji

Szybka Przekąska ze Stormblades, czyli ile potworów poszatkuję jak sałatę w 30 minut. W dzisiejszym menu mamy całkiem świeżego hack’n’slaya od Kiloo Games. Zobaczmy co znany przede wszystkim dzięki mobilnej zręcznościówce Subway Surfers zespół przygotował dla graczy tym razem.

Hack, slay & biegnij

Protagonistą w Stormblades jest nieustraszony bohater, który nie boi sie biegać z bardzo ostrym mieczem w ręku. Zgadza się, wydana na smartfony i tablety gierka jest gatunkowo hybrydą hack’n’slaya z endless runnerem. Nie muszę martwić się o odnajdywanie w grze właściwej drogi – od rozpoczęcia rozgrywki po jej kres, moja postać cały czas mknie śmiało do przodu i nie pyta mnie o zdanie. Z jednej strony umożliwia to skupienie się tylko i wyłącznie na pojedynkach i siekaniu, ale z drugiej strony pozbawia mnie całkowicie szans na jakąkolwiek namiastkę strategii w grze. Jeżeli po pojedynku z jednym ze Strażników albo Fighterów mój pasek życia znacznie się skróci – nie mam możliwości zatrzymania się w bezpiecznym miejscu na chwilę regeneracji. Widzę, że chłopakowi zrobiło się trochę słabo, ale mimo tego biegnie jak kamikadze na starcie z kolejnym przeciwnikiem.

Przyjrzyjmy się walce. W Stormblades bitwy sprowadzają się do zadawania ciosów, kontry i robienia uników wyłącznie za pomocą swipe’ów bądź stuknięć w dotykowy ekran. Potrafię się do tego przyzwyczaić i dzięki dość szybkiemu tempu akcji rozgrywka jest całkiem angażująca, ale... no właśnie. Władanie mieczem poprzez swipe nie jest precyzyjne ani do końca satysfakcjonujące. W praktyce wygląda to tak, że prawie na oślep jak najszybciej przesuwam palcem na prawo i lewo, żeby nie dać przeciwnikowi dojść do głosu. Co więcej, siekam ile sił w przedramieniu, potwór pada na kolana pod gradem moich uderzeń, a po chwili z automatu podnosi się, oddala o krok i linearność starcia zostaje przerwana - powtarza się to często i potrafi być całkiem frustrujące.

Wrażenia po 30 minutach

Stormblades

Stormblades

Mimo rozmaitych niedoskonałości czy niekonsekwencji, jakie zaserwowała mi rozgrywka w Stormbaldes - nie powiem, żebym się nudziła. Może to kwestia całkiem przyjemnej grafiki, a może rześkości, którą tytuł zawdzięcza mechanizmowi endless runnera, ale ogólne wrażenia z gry mam całkiem niezłe. To nie jest gierka o której będę godzinami dyskutować ze znajomymi, ale jeśli spojrzeć na Stormblades jako na klimatyczną zręcznościówkę na tu i teraz, to myślę, że może być nawet wciągająco i zabawnie.

Graj teraz w Stormblades
Gry na smartfony, Gry akcji, Hack'n'Slay
Stormblades ZdjęciaStormblades Zdjęcia
Graj teraz za darmo
Typ:
Gry na smartfony
12latPolecamy:
od 12 lat
pokaż wszystkieTop gry online
Stormblades Tags
  • stormblades
  • city
  • gry na przeglądarkę
  • hack'n'slash
  • gry podobne do shakes